Aktuality

Návštěva primátora Bohuslava Svobody v Dolních Měcholupech

Při příležitosti slavnostního otevření nové služebny Městské policie navštívil v úterý 24. 4. 2024 naši městskou část pan primátor Bohuslav Svoboda. Se zájmem navštívil také nové komunitní centrum, hasičskou zbrojnici, základní školu i Malý háj. Děkujeme za návštěvu.

Návštěva začala v nové služebně strážníků, kterou primátor Bohuslav Svoboda společně se starostou Dolních Měcholup Jiřím Jindřichem, místostarostkou Janou Dolákovou a ředitelem Městské policie Praha Eduardem Šustrem zároveň slavnostně otevřel. Byla vybudována „na klíč“ v novém bytovém domě v ulici Na Návsi, díky tomu budou uvolněny potřebné prostory v budově radnice.

Zde se také primátor seznámil s projektem nové mateřské a základní školy Malý háj, kde komise vybírala vítěze v architektonické soutěži z celkem 57 návrhů. Pokud by se začalo stavět podle plánu v roce 2026, bude hotovo o dva roky později. Moderní komplex by měl kromě jiného zahrnovat také běžeckou dráhu, divadelní sál i zahradu a sloužit má nejen pro děti ze školy, ale i pro veřejnost.

V rámci návštěvy poté následovala krátká projížďka po Dolních Měcholupech v historickém vozidle poskytnutém jedním z místních sběratelů veteránů a také prohlídka komunitního centra. To bylo letos otevřeno v blízkosti fotbalového stadionu v objektu s kabinami pro hráče a na jeho výstavbu přispělo i hlavní město Praha. Již nyní tu funguje adaptační kroužek Měchurka pro děti od 3 let.

Závěr návštěvy patřil dvěma zastávkám – v nové hasičské zbrojnici, kde dobrovolní hasiči primátorovi předvedli techniku včetně zásahového člunu, a v místní základní škole. Zde si Bohuslav Svoboda prohlédl jak novou halu s jídelnou a přistavěnou třídou, tak přilehlou venkovní učebnu a park. Primátorovi byly také představeny plány na další rozšíření školy.

„Příjemně mě překvapilo, jak činorodou městskou částí Dolní Měcholupy jsou a jak pružně reagují na rostoucí počet obyvatel a jejich potřeby. A jsem rád, že u některých projektů mohlo pomoci i hlavní město,“ komentoval návštěvu primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda.

„Velmi si vážíme podpory vedení Prahy a jsme rádi, že si dnes pan primátor mohl na vlastní oči prohlédnout stavby, které v Dolních Měcholupech s přispěním hlavního města Prahy vznikly,“ doplnil starosta Dolních Měcholup Jiří Jindřich.

Zdroj: Magistrát hlavního města Prahy (tisková zpráva)