Sport a volný časZdravé Dolní Měcholupy

10 000 kroků

Nachodíte denně 10 000 kroků?

Ano? Gratulujeme!

Ne? Nevadí!

Pojďte to změnit a chodit s námi v říjnu každý den! Nemusí to být rovnou 10 000 kroků, ale i každodenní malá procházka se počítá.

Zapojte se s námi do dubnové výzvy 10 000 kroků. Přihlaste se jako jednotlivec, skupina nebo rodina a pojďte být každý den o krok lepší než jste byli včera.O projektu Deset tisíc kroků

Chůze je nejpřirozenějším lidským pohybem, posiluje naše tělo i mysl.

V době, kdy jsou naše tělo a mysl vystaveny náročným zkouškám, přichází nezisková organizace Partnerství pro městskou mobilitu s výzvou pro všechny „pojďte s námi cestou ke zdraví“, zařaďte chůzi nebo běh mezi své každodenní činnosti.

Cílem projektu je motivovat lidi k pravidelné aktivitě vykonané po svých vlastních nohou, a to alespoň po dobu jednoho měsíce. Už jen pravidelný záznam a sledování aktivity nám pomůže lépe porozumět našim pohybovým návykům.

Výzva 10 000 kroků, pracuje s magickou hranicí deseti tisíc, což je zhruba 7,5 km. Ve skutečnosti však stačí mnohem méně kroků, aby byl organismus odolnější. Důležitější než objem, je spíše pravidelnost, svižné tempo a příjemné prostředí.

Aktivitu je možné v rámci výzvy monitorovat na jakémkoliv zařízení a následně ji v podobě printscreenu nahrát do svého profilu. Každý kilometr je bodově ohodnocený, přičemž je zde zohledněn věk účastníka a jeho BMI. Snahou je umožnit umístění na prvních místech „výkonnostního“ žebříčku i starším lidem a lidem s vysokým BMI. Na účastníky s nejvyšším počtem nasbíraných bodů čekají zajímavé ceny

Svou účastí plníte nejen svou osobní výzvu, ale také motivujete ostatní. To je nejlépe umožněno v rámci týmů, které účastníci mohou tvořit. Vzájemné povzbuzení, spolupráce a pomoc jsou tou nejlepší motivací těm, co to nejvíce potřebují.

Celá výzva probíhá v úzké spolupráci s jednotlivými městy, která své občany v chůzi aktivně podporují. Obyvatele o výzvě informují a připraví pro ně nejen zajímavé ceny ale i příznivé podmínky. Poskytnou jim tipy na zajímavá místa k navštívení a následně s nimi spolupracují na procesech zlepšování města.

www.desettisickroku.cz