Sbor dobrovolných hasičů

header-hasici-dm

Založení sboru, vůbec prvního spolku v obci, bylo dne 28. března 1905 oznámeno na c.k. okresní hejtmanství na Žižkově a na hasičské ústředí. Prvním starostou sboru se stal pan Josef Soukup a prvním velitelem pan Josef Malý. Dne 27.9.1905 se sbor přihlásil k župě Říčanské a na uniformách později nosil označení OHJ 37. Údaje z roku 1905, mimo jiného říkají, že sbor přijímal nové členy, vykonal 8 cvičení, které řídil p. Alois Pekař, člen Pražského hasičstva, za účasti okresního dozorce pana V. Holuba.

Více informací z historie i součastnosti Jednotky sboru dobrovolných hasičů Dolní Měcholupy se dozvíte na oficiálních webových stránkách nebo na Facebooku Hasiči Praha – Dolní Měcholupy.

  • Hasiči DM nabízejí bezplatný odchyt nebezpečného hmyzu v případě ohrožení lidí nebo zvířat.
    Kontakt – 728 413 904
nabor-stan-se-hasicem
Chcete se stát dobrovolným hasičem? Je Vám alespoň 17 let a jste v dobré fyzické kondici? Bydlíte v dojezdové vzdálenosti 10-ti minut? Neváhejte nás kontaktovat!
ikona-kontakt

Jakub Jelínek

ikona-telefon

728 413 904

ikona-email

E-mail (klik)


Mladí hasiči

header-mladi-hasici

Kroužek hasičů pro děti

nabor-mladi-hasici

Kroužek mladých hasičů se koná každý čtvrtek od 17 hodin (vyjma prázdnin)

Zajímá Vás požární sport, chtěli byste se něco dozvědět o hasičích, poznat nové přátele a trochu si zasportovat? Pokud jste si řekli v duchu řekli ano, budeme velice rádi, pokud nás kontaktujete nebo se přijdete kterýkoli čtvrtek, vyjma prázdnin, za námi podívat na místní hasičskou zbrojnici.

ikona-kontakt

Iveta Vojtová

ikona-email

E-mail (klik)