Upozornění: Platí zákaz rozdělávání ohně v době zvýšeného nebezpečí požárů
Na základě výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu a Nařízení hlavního města Prahy č. 6/2019 Sb. hl. m. Prahy platí pro území hlavního města Prahy od 27. června 2026 od 0:00 hodin do 28. června 2026 do 24:00 hodin doba zvýšeného nebezpečí vzniku požáru.
V tomto období je zejména v lesích, parcích, zahradách, na loukách a dalších porostech zakázáno:
- rozdělávat a udržovat otevřený oheň,
- kouřit (s výjimkou elektronických cigaret),
- používat pyrotechniku,
- vypouštět lampiony štěstí nebo používat jiné zdroje otevřeného ohně,
- odhazovat hořící nebo doutnající předměty.
Prosíme všechny občany o zvýšenou opatrnost a dodržování uvedených opatření. Vzhledem k aktuálním vysokým teplotám a suchu je riziko vzniku požárů výrazně zvýšené. ČHMÚ současně vydal pro Prahu výstrahu před velmi vysokými až extrémně vysokými teplotami.
Děkujeme, že svým zodpovědným chováním pomůžete chránit přírodu i majetek.

