Komunitní centrum

Komunitní centrum Dolní Měcholupy

Od 1. března 2023 funguje v Dolních Měcholupech nové komunitní centrum. Nachází se na začátku ulice Ke Školce a bude nám sloužit, než budeme mít připraveny nové prostory u sportovního klubu.

Reagujeme na potřeby našich rodin s dětmi. Budeme rádi, když se budou mít kde scházet, využít kroužky, které jsme připravili pro nejmenší.

Komunitní centrum nám pomohli ze staré budovy narychlo zrekonstruovat místní řemeslníci, za dobré ceny a někteří věnovali svou práci zdarma.

Místní výtvarnice nám věnovaly krásné obrázky a textílie a paní ředitelka se svým kolektivem z naší mateřské školy nám pomohly prostor zařídit a rozjet naší Měchurku, aby byla kvalitním výchovně-vzdělávacím zařízením.

Rodiče nám darovali na doplnění nějaké hračky a my všichni jsme se zapojili do drobných úprav a prvního úklidu.

Všem patří velký dík.

Stejně tak naší spisovatelce Heleně Sobkové, která nám podle Dolnoměcholupské pohádky o Elišce a Mikešovi namalovala značky k dětským skříňkám a na označení dveří.

Také jsme adaptační kroužek pojmenovali po vodníčkovi Měchurkovi z této krásné pohádky založené na historických faktech a doplněné autorskou licencí.

Jak ji čte autorka, si můžete poslechnout, věříme, že se vám bude líbit, stejně jako v našem komunitním centru.

Měchurka

V rámci Komunitního centra Dolní Měcholupy funguje již výše zmíněná Měchurka, tedy adaptační kroužek pro tříleté děti, v čase 8 – 14 hodin s certifikovanou chůvou Kateřinou Pokornou.

Do Měchurky docházejí také naše čtecí babičky a jsou u dětí velmi oblíbené.

Rozvrh komunitního centra od září 2023 do června (srpna) 2024

Den8:00 – 14:00Odpolední kroužekCena kroužku / měsíc
PondělíMěchurkaTanečky500 Kč
ÚterýMěchurkaLogohrátky600 Kč
StředaMěchurkaVšestranné aktivity pro děti (14:00 – 16:00)2 x 500 Kč
ČtvrtekMěchurkaAngličtina600 Kč
PátekMěchurkaGymnastika500 Kč

Lektorky

Kateřina Pokorná

Jmenuji se Kateřina Pokorná jsem chůvou v Měchurce a zároveň vedu pondělní a úterní kroužky pro děti. Mým cílem je být dětem dobrou kamarádkou, ale i příkladem a předat jim nějaké zkušenosti. Pondělní kroužek je zaměřen na tanec, kdy s dětmi tancujeme na různé skladby a hrajeme i taneční hry. Úterní kroužek je zaměřen na rozvoj poruchy řeči či naprostou nemluvnost u dětí v předškolním věku. Jsem na tuto činnost certifikovaná. Naše logohrátky jsou vedeny zábavnou formou, která není náročná a nabádá děti k lepšímu rozvoji řeči. Budu se na vaše děti moc těšit.

Pavla Jandová

Jmenuji se Pavla Jandová a jsem maminkou dvou dětí. Pracuji jako asistentka v mateřské škole a jsem lektorkou kroužků pro děti předškolního věku. Ve volném čase jsem ráda se svými děti venku, v přírodě na hřišti. Mám ráda svou rodinu, procházky, divadlo, kino, relax a dobré jídlo. Kroužek zahrnuje vše, na co si s dětmi vzpomeneme. Snažím se být s nimi především kamarádka a povídat si s nimi. Zpíváme, cvičíme, tancujeme, říkáme básně a hrajeme si společně. Miluji dětský smích.

Kristýna Bělíková

Jmenuji se Kristýna Bělíková a vedu čtvrteční a páteční kroužky. Mým velkým cílem je dětem předat své zkušenosti a rozvíjet dětský potenciál. Jsem ráda když u dětí vidím úsměv, radost a pokroky. Čtvrteční kroužek je zaměřený na anglický jazyk. Snažím se děti učit zábavně, ale zároveň důsledně. A na konci školního roku děti mohou mít nejen radost ze zábavného procesu učení, ale i znalosti a především dobrý vztah k angličtině. Páteční kroužek je zaměřený na gymnastiku. Tam se snažím, aby děti poznaly své tělo a uměly s ním pracovat. Naučí se cviky jako jsou kotouly, hvězdy a stojky. Budu se na Vaše děti moc těšit.

Pro více informací pište na rodina@dolnimecholupy.cz.

 

Více o adaptačním kroužku Měchurka najdete zde.

Logo, které zdobí komunitní centrum, vytvořila paní Nikol, v rámci soutěže pro mladé, kterou vyhrála.

A NAVÍC…

  • Můžete využít také možnost „pronájmu tohoto prostoru“. V uvozovkách proto, že nájemné, v pilotním programu prvních měsíců, po vás nežádáme. Jen záruku podáním ruky a bydlením u nás v Dolních Měcholupech. Ideální je prostor například pro uspořádání dětské narozeninové oslavy.
  • V našem KC vám můžeme rovněž nabídnout k zapůjčení Euroklíč.

Čtecí babičky a dědečkové

Chcete se zapojit a vést v rámci KCDM kroužek, stát se čtecí babičkou/dědečkem nebo máte nějaký zajímavý nápad a prostor KCDM využívat? Ozvěte se nám na e-mail: rodina@dolnimecholupy.cz