Senioři

SDČR - ZO Dolní Měcholupy - webové stránky s informacemi

ZÁPIS ze schůzky se seniory - ustavující schůze výboru Svazu důchodců ČR pro Dolní Měcholupy.

Informace: Na akcích konaných ZO SDČR Dolní Měcholupy jsou pořizovány obrazové či zvukové záznamy. Získané materiály mohou být použity k propagaci městské části Praha - Dolní Měcholupy a ZO SDČR Dolní Měcholupy.


POZVÁNKA PRO SENIORY:OBĚDY PRO SENIORY:

Pro zvětšení textu klikněte na obrázek.

SENIORSKÁ OBÁLKA:

 

 

 

Seniorská obálka, která má usnadnit řešení v situaci tísně a ohrožení zdraví nebo života. Jde o kartu, na které senioři (i za pomoci příbuzných nebo jiných osob) vyplní základní údaje o svých alergiích, nemocech, lécích (včetně dávkování) a kontakty na své blízké osoby a praktického lékaře.

Seniorská obálka se skládá ze dvou částí.
První část je určená pro klienta k vyplnění důležitých informací o nemocech, lécích a kontaktů, která se při změně zdravotního stavu vždy aktualizuje. Druhá část karty obsahuje důležitá sdělení, a to důležitá telefonní čísla na Úřad MČ Praha 15, CSOP Praha 15 a další telefonní čísla integrovaného záchranného systému.

 

 

Kam umístit Seniorskou obálku?
Karta umísťuje na viditelném místě v bytě klienta.  Buď na dveřích lednice, nebo vnitřní straně vchodových dveří. Integrované složky záchranného sytému hl.m. Prahy (zdravotnická záchranná služba, hasiči a policie) jsou o umístění karty informováni a budou ji hledat vždy na těchto místech! Při změně léčivých přípravků se musí karta aktualizovat.


Vyplnit formulář

NABÍDKA KROUŽKŮ A KURZŮ PRO SENIORY:


 VČELKA senior care o.p.s.


Kurz angličtiny pro seniory - lekce jen za 50 Kč !  

Nevíte si rady s počítačem, tabletem nebo chytrým telefonem?
Kontaktujte svého Hodinového ajťáka, který vám OSOBNĚ přijede pomoci.
 

Jste senior a nevíte si rady s prvním spuštěním, nastavením tabletu, telefonu nebo počítače? Zlobí Vás internet? Potřebujete poradit nebo pomoc s Vašim zařízením a nemáte se koho zeptat? Využijte do konce roku 2016 zvýhodněnou službu hodinového ajťáka, který dorazí za Vámi domů nebo na určené místo na Praze 10 a pomůže Vám správně nastavit vaše zařízení (tablet, telefon, počítač) a poradí Vám jak zařízení lépe používat. Cena služby je 100 Kč/hodina. Napište nám na email info@moudrasovicka.cz nebo zavolejte/prozvoňte na číslo 777 611 790.

Ke každému přistupujeme individuálně a trpělivě, protože víme, že každý má jiné dovednosti a požadavky. Pomáháme starším lidem s instalací různých aplikací a programů, které jsou pro ně přínosné v běžných činnostech doma, na zahradě, na chatě, v léčebných zařízeních a díky, kterým mohou být stále v kontaktu se svými blízkými.

Spolek Moudrá Sovička z.s. si klade za cíl snížení pocitu osamocení starších lidí a zlepšení mezigeneračního spojení pomocí informačních technologií. Podporujeme seniory v aktivním využívání počítačů, tabletů a telefonů, aby se přiblížili mladší generaci a mohli s ní lépe komunikovat. Vysvětlujeme, jak správně a bezpečně používat internet a jak se dostat k tomu, co vás zajímá. Pomáháme s výběrem, prvním spuštěním nebo reklamací zařízení.  Prioritou spolku je individuální přístup a pomoc uživatelům s novými technologiemi a službami, které umožní uživateli vést běžný život ve svém přirozeném prostředí, podpoří uživatele v zapojení se do nových komunit a předejde tak jeho vyloučení ze společenského života.

Více informací na našich webových stránkách www.moudrasovicka.cz.

LETÁK