Den bez aut (21. 9. 2019)

Menu

 

Den bez aut je akce na podporu bezmotorové dopravy ve městech, letos s podtitulem „Projdi se s námi“. Akce se již tradičně koná ve velkých Evropských metropolích jako vyvrcholení Evropského týdne mobility. Hlavní město Praha se v letošním roce rozhodlo přistoupit k pořádání Dnů bez aut nejen na celopražské úrovni, ale také na úrovni jednotlivých MČ. K výzvě se připojilo 5 městských částí.

Akce se bude konat na uzavřené ulici Dolnoměcholupská
v sobotu 21. září 2019 od 13 do 19 hodin.

V Dolních Měcholupech si budete moci vyzkoušet jízdu na koloběžkách, skákací boty, přihlásit se na lekci inline nebo Nordic Walking, pro děti budou připraveny zajímavé výtvarné, vědecké a zábavné dílničky. Odvážní si budou moci vyzkoušet chůzi naboso po různých materiálech (kamínky, šišky, písek,...) a ti nejodvážnější na vlastní chodidla vyzkouší takzvaný Glasswalking - chůzi po skle. Součástí DBA bude také již 12. ročník cyklistického (a turistického) setkání s názvem Měcholupská šlapka. To a ještě mnoho dalšího Vás čeká na Dni bez aut v Dolních Měcholupech!

Kromě jednotlivých aktivit pro návštěvníky se na podiu představí místní spolky a kroužky s tanečními i divadelním představením, návštěvníky svým hudebním vystoupením nastartuje kapela Duo Amis.